Choď na obsah Choď na menu
 


Cesta k zlatej medaily

25. 5. 2008

Obrázok           Po tragickej nehode zostal po najmladšom členovi rodiny Petríkovcov chov exotov. Rodina sa rozhodla, že v tomto chove v tejto spomienke na najmladšieho syna bude pokračovať a rozvíjať ho. A tak chov pod vedením Rolanda Petríka napredoval.

       Spojil sa s chovateľom poštových holubov Dr. Holecom a začali cestovať po Európe za špičkovími chovateľmi . Cesty plánovali tak,že na trase navštevovali chovateľov poštových holubov  a chovateľov kanárov v Nemecku, Belgicku a v Holandsku. Na týchto cestách získaval nové skúsenosti o chove kanárov, nové kontakty a kvalitný chovný materiál.  Nenechal si ujsť príležitosť na sledovanie trendou v chove kanárov a navštívil mnohé európske výstavi. Na poslednej výstave v Belgicku 2008, získal zlatú medailu za vystaveného kanára rázu rubino.

Obrázok

                                    Kanár rázu rubíno.  (rubíno má červené oči)

 

Chová z hruba 50 chovných párov ktorým sa venuje denne, ráno pred odchodom za povinnosťami a večer do neskorých večerných hodín. V chovnom zariadení ako i v oddelení pre mláďatá, má prezúvky ktoré sa používajú iba v tom určitom oddelení (na zamedzenie prenosu ochorenia). Dôraz kladie na čistotu a dezinfekciu , mláďatá sa chované na roštových podlahách. Krmí už hotovou zmesou a v čase odchovu z dôrazom na dostatok vytamínom a s pravidelným preliečením. Každoročne sa s bratom podielajú na príprave celoštátnej výstavy v Nitre, kde ich možno stretnúť pri kolekcii, exotického vtáctva (Ornyta).

Obrázok


Taliansko 2009 - Piacenza - strieborná a bronzová medajla pre- p.R.Petrik za kolekcie kanárov - slonovinovo červený neintenzívny.  

Obrázok

                          Slonovinovo červený neintenzívny.

 

26. Európska výstava zvierat - Nitra 2009 - 7 X EM (Európsky majster)

                                                   brat - Peter 2 X  EM (Európsky majster)

 

Náhľad fotografií zo zložky Chovateľ kanárov p.Petrik